Rekonštrukcia kúpeľne

Chystáte sa rekonštruovať, alebo zostavovať svoju kúpeľňu?

Kúpeľňa je miesto, kde človek strávi určitý čas svojho života. Samozrejme mužské pohlavie sa v kúpeľni zdržuje o čosi menej, ale tak isto si tam užíva relax. Relax nám môže priniesť  vaňa, sprchový panel, alebo aj zaujímavo tečúca voda z batérie. V prípade batérie myslíme skôr vodopádový štýl.
vodovodná batéria tres umyvadlova
Na všetky komponenty však potrebujeme dostatočný priestor. Pri zostavovaní novej kúpeľne, nieje problém určiť si miesto odpadu, či prívodu vody. Čo sa týka rekonštrukcie: s prívodom vody problém nemusí byť, teda ak meníme aj obklady či dlažbu.

Čo sa týka odpadov: dajú sa na novo vysekať(zasekať), je to síce pracnejšie, ale pokial chceme zmeniť miesta jednotlivých komponentov, nutné. Horšie to môže byť s odpadom, ktorý musí mať dostatočný spád a pri rekonštrukcií kúpeľne, musíme zanechať odpad na pôvodnom mieste, aby sme si boli istý že nám bude voda pohodlne odtekať. Keď však rozmýšľame nad celkovou rekonštrukciou, je lepšie si nechať spraviť kvalitnú 3D vizualizáciu, aby sme zistili, ako sú jednotlivé komponenty od seba vzdialené a koľko nám medzi nimi vzniká priestoru. Väčšina firiem ponúka k odberu obkladov a dlažieb vizualizáciu zadarmo. Ak máme všetko dostatočne vyspádované, vyvedené prípojky na vodu, môžeme pokladať dlažbu a obklad. Obklady a dlažba: neodporúčame kupovať druhú triedu. Navonok sa môžu zdať krásne bez chyby a však práve chyby sa môžu objaviť neskôr. My sme však ušetrili príklad 20-50€ a po roku nám dlažba, či obklad začne strácať farbu, usádzať sa na nej vodný kameň a z krásnej kúpeľne, sa nám začne stávať hrôza. Čo sa týka jednotlivých komponentov v kúpeľni, teda vane, sprchového kútu, umývadla, wc… treba si na nich nájsť dostatočný priestor. Netlačiť veľkú vaňu na úkor umývadla a nakoniec budeme mať časť umývadla nad vaňou, tak že vaňa aj umývadlo nebudú poskytovať dostatočný komfort. Radšej teda treba uvažovať nad menším umývadlom, alebo menšou vaňou. Tak isto aj prípade sprchového kútu a vane. Radšej priestranný sprchový kút, alebo vaňu, ako malú vaňu a malý sprchový kút. Alebo využiť možnosť vaňovej zásteny, ktorá nám z vane spravy sprchový kút.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *