Sprchové vaničky

Túto tému rozoberá každý, ktorých chce mať sprchový kút vo svojej kúpeľni. Dnes sa namiesto sprchových vaničiek používajú odpadové žľaby. Je to však asi 50 na 50 pretože keď, použijeme sprchovú vaničku, máme 100% istotu, že sa nám voda nedostane pod izoláciu. Typy sprchových vaničiek: sprchové vaničky sa dajú rozdeliť podľa výšky a materiálu. Výšky sprchových vaničiek:
-nízke sprchové vaničky, majú väčšinou výšku do 50mm pokladajú sa na podlahu, väčšinou celá spodná plocha sa opiera o podlahu, preto je ju potrebné uložiť na rovnú plochu.
-voľne stojace sprchové vaničky, majú výšku cca do 200mm stačí ich položiť, odizolovať a sifón zapojiť do odpadu a sú plne funkčné. Odporúčame pod každú voľnestojacu sprchovú vaničku podložiť výstuž. Najideálnejšia je malta, tehla(hebel) a malta.
-vysoké sprchové vaničky, majú väčšinou výšku do 550mm, ich účelom je hlavne napúšťanie vody. Môžete si v nich močiť nohy, pláchať pradlo…
Čo sa týka materiálu: dnes sa vyrábajú najčastejšie vaničky z akrylátu, liateho mramoru, tvrdeného polyméru, keramiky… každý jeden z uvedených materiálov má svoje výhody, ktorý materiál si vyberiete vy, už necháme na vás.

Toto fórum je prázdne.

Žiadna téma nebola nájdená!

Musíte sa prihlásiť aby ste mohli vytvoriť novú tému.