Obklady a dlažby do kúpeľne

Obklady a dlažby je téma ktorú rieši každý pri kompletizácií bytu, či domu. Aký je rozdiel medzi lacným 6€ obkladom a obkladom za 60€?
Lacné obklady, či dlažby? Prečo sú také lacné? Na toto môže pôsobiť viac faktorov. Bezproblémové faktory sú:
-hlinená spodná časť, je stále lacnejšia, ako mrazuvzodrná, ale musí byť kvalitne vyšpárovaná, teda ideálna je vodeodolná špárovacia hmota.
-menší formát, je pri výrobe menej náročnejší, predávanejší a tým pádom je tu nižšia cena
-farebnosť, ak sú použité na obklade, dlažbe nevýrazné farby, nieje to finančne náročné
Problémové faktory lacných obkladov, či dlažieb:
-tu je najväčší problém druhá trieda. O druhej triede nemusíte byť vôbec informovaný, predajca vám ju predá, ako jednotku a môže sa tak aj tváriť a on tomu sám aj verí. Prečo je druhá trieda druhá? Čo je vidieť vlastným okom, to odhalíte sami, teda môže ísť o skrútené kusy, menšie kusy… Ale čo nevidíte pri druhej triede, tak to môže byť povrchová glazúra. Samozrejme že ju na obklade a dlažbe vidno, ale po čase môže začať praskať, usádzať sa na nej špina… Dvojky triedy sú väčšinou tie, ktoré vychádzajú z liniek posledné.
Druhá kategória dlažieb sú drahšie. Teda tu začínaj ceny okolo 20€ a vyžšie. Prečo sú také drahé? Tiež tu pôsobí viacero faktorov:
-materiál je rozdielny ako pri lacných dlažbách, kvalitné dlažby majú mrazuvzdornú, betónovú spodnú časť a povrch môže byť keramický. Spodnej časti sa v takomto prípade hovorí gres
-formát, väčší formát je menej predávaný, je náročnejší na výrobu
-kalibrované, rezané, rektifikované, ide o dlažby ktoré sú rezané presne na mieru, teda sa dodatočne upravujú, čo je časovo a finančne náročné.
V prípade obkladov a dlažbie teda hlavne pozerať na kvalitu. Pozor niektoré keramické dlažby sú vpívavé. Známená to, že ak sa na nich dostane tekutina, zmenia v tom mieste svoju farbu!

Vítajte na diskusnom fóre o kúpeľniach Diskusné Fóra Obklady a dlažby do kúpeľne

Toto fórum obsahuje 1 téma a 1 odpoveď, a bolo naposledy aktualizované 1 odpoveď  Boris Toth.

Zobrazuje sa téma 1 (z 1 celkovo)
Zobrazuje sa téma 1 (z 1 celkovo)

Musíte sa prihlásiť aby ste mohli vytvoriť novú tému.